Pár slov od autora

Vlastní dětství, rodinné prostředí, komunita na vesnici v níž jsem vyrůstal, školský systém, jímž jsem prošel, osobní rozvoj a cestování po světě, pracovní zkušenosti a terapie s dětmi, mladistvými (zdravými i se znevýhodněním), vzájemná spolupráce s odborníky, intenzivní zkušenost v laskavém prostředí MŠ a LMŠ Velíček Praha, mindfulness filozofie (koncept) a prožitek zrození syna Samuela - to vše bylo živnou půdou pro vznik Sešitu zaměřeného na práci s hodnotami.

Vydání Sešitu pro mě bylo stejným překvapením, jako všechny cesty v životě, které jsem absolvoval, aniž bych je předem plánoval. I tato cesta byla spontánním vyústěním žití a poznávání hodnot prostřednictvím vlastních prožitků v každodenním životě (doma i na cestách).

Děkuji všem, kteří mi byli nápomocni a stále jsou mi oporou.

Přeji všem čtenářům (malým i velkým), kterým se Sešit dostane do rukou, aby se jeho prostřednictvím dotkli své opravdovosti a skutečných niterných hodnot. Ať vám Sešit přinese radost, inspiraci, nová poznání a otevře bránu do vlastního světa fantazie a tvořivosti.

S úctou, Kamil

Pár slov od ilustrátorky

Velmi ráda tvořím. I když mým hlavním zaměřením je fyzioterapie, práce s lidmi, jóga a pohyb jako takový, tak se mi vždy líbilo, zejména v předvánočním čase, něco vytvořit a obdarovat tak své blízké. A tak kromě levandulových polštářků, tašek, obalů na knihy, košíků pletených z papíru, domácích svíček, lampionů, také kreslím obrázky na trička, přání, plakáty, zkrátka pouštím se do různých věcí. Hlavně, když přijde nápad.

K jednomu takovému báječnému nápadu mě přizval kamarád Kamil - ilustrovat "Sešit" pro děti. Moc za to děkuji! Užila jsem si intenzivní období vymýšlení, fantazírování a samotného kresleni obrázku pro děti opravdu ráda.

Všem, kteří budou se "Sešitem" pracovat přeji, aby si tvoření užili stejně krásně a svobodně jako já, a aby jim kreslení a dotváření vlastního vesmíru přineslo radost.

Možná jednou, najdete-li "Sešit" plný barev, polepený fotkami, vystříhaný, počmáraný a vyplněný vlastními dětskými postřehy, schovaný mezi svými poklady, Vám udělá radost podruhé.

Mějte se krásně a tvořivě.

Monika