Reference

Roman Vojtek (český zpěvák, herec, moderátor, tanečník, táta)


Martin Zach (Muž roku, moderátor, sportovec, táta)


Klára Křížová (olympijská reprezentantka v alpském lyžování, instruktorka jógy)


Sešit plný hodnot je dar ze srdce a tvořivosti a je krásným prostředkem spojení dvou světů, dospělého a dětského. Pomáhá dětem uvědomovat si a formulovat hodnoty, které přirozeně cítí a dospělým zas umožňuje rozpomenout se na to, co je v životě opravdu důležité a co možná trochu zapomněli. Potenciál sešitu hodnot není zdaleka jen vzdělávací, ale i terapeutický a léčivý. Je to úžasný nástroj pro všechny, kdo pracují nejen s dětmi, ale hlavně sami se sebou. Užijte si dobrodružnou cestu do vesmíru vlastního nitra, určitě na ní potkáte spoustu pokladů;-)

Klára (terapeut, psycholog, pedagog)


Před nedávnou dobou se nám do rukou dostal tento magický sešit plný hodnot, fantazie a tvořivosti. Je učený mojí starší dcerce Terezce, která má nyní 3,5 roku. Tento sešit je originální nejen díky jeho obsahu, ale především díky možnosti být také spoluautorem si sešit dodělat k obrazu svému. Terezka ještě neumí číst, proto jí předčítám kapitoly, které jí zrovna zajímají. A vždy když jdeme do pokojíčku, kde má sešitek schovaný, slyším její volání „mamíí, tak čti už čti!!!“ Je to tedy i skvělý nástroj spolupráce mezi dítětem a rodičem. Líbí se mi, že je tento sešitek „rostoucí“, tedy v každé vývojové fázi si zde může dítě najít to své. Opravdu všem dětem i rodičům doporučuji a velmi si vážím toho, že jsme se staly tohoto vesmíru součástí!

Martina (maminka na rodičovské dovolené)


Pokud si přejete vyzkoušet nový příjemný působ prožití času s Vašimi dětmi, mohu vřele doporučit Sešit a všechny aktivity, které uvnitř najdete. Spolehlivě totiž udělá radost a obohatí Život jak Vám, tak i Vašim dětem :)

Jana (maminka, učitelka)


Sešit plný hodnot jednoduchou, čtivou a hravou formou ukazuje dětem  (a připomíná  rodičům), co je v životě opravdu důležité. Takových smysluplných podnětů není nikdy dost, obzvláště když jsou psány perem člověka, kterému se mnohem více než jiným daří tyto hodnoty žít i v běžném životě. Je to  krásné dílko, které baví a hladí po duši nejen děti, ale i dospělé. Na které planetě se budou vaše děti cítit dobře a obyvatelé které planety je přimějí zapřemýšlet a zkusit věci dělat jinak, příznivěji? Na vlnách fantazie a tvoření procestujete kus vesmíru, abyste to nejlepší pro vás a vaše děti našli  v samém závěru sešitu. Ano, tento sešit stojí za to od začátku do konce. Moc doporučuji!

Jana (maminka)


Tento Sešit se mi velice líbí. Je plný krásných příběhů o hodnotách se spoustou nápaditých tematických úkolů (nejen) pro děti různého věku. Vzhledem k pestrým i tvořivým úkolům se z každého Sešitu stává originál. Zatím jsem se ještě s něčím podobným nesetkala, přitom mi přijde hodně důležité naučit děti nejen psát a počítat, ale aby i znaly, co je laskavost, spolupráce a další hodnoty. Jsem moc vděčná Kamilovi, že něco takového vytvořil a já díky tomu mohu předat svým dětem zase něco navíc.

Tereza (maminka)


Přijde mi naprosto klíčové mluvit s dětmi (ale i některými dospělými) o hodnotách ve smyslu kvality duševního života, etiky a umění nakládání s tou hmotnou částí bytí, bez které to ale taky úplně nejde. Někdy mám pocit, že vlastně školní znalosti tak, jak nám je předkládá systém, jsou vesměs založeny na té hmotné stránce (ano, je nezbytně nutná, ale není úplně zdravé, když je to alfa a omega lidského snažení). A ta duše se nám z toho čtení, psaní, počítání nějak vytrácí. Možná, že v dřívějších dobách ji suploval katechismus (což ale může skončit taky pěkným průšvihem, protože ideologie je prostě ideologie a ta se dá i zneužít). V dnešní komplikované době je velmi důležité umět chránit nejen své tělo, ale i hlavu před vším, co si můžeme dopřát. Pro mě představuje tento Sešit návod ke spokojenému žití - selský rozum aplikovaný ve vztahu k okolí i k sobě. Nezapomínat na sebe, ptát se sebe, jednat podle sebe. A tenhle Sešit osobní je!

Takže za mě prostě super! Víc takových publikací. Navíc nejen to téma samotné, ale i to, jak je pečlivě zpracované (nejen část pro děti, ale i didaktické hry a úkoly, ze kterých mohou čerpat pedagogové). Téma nutné a potřebné! Podobné publikace chybí na trhu! Provedení pro děti velmi lákavé a pestré, zcela motivační. Pedagogický background a náměty k činnosti během vyučování velmi pestré a nápadité. Určitě bych se ale neomezovala pouze na mateřské školy. Tohle by mohlo bavit i čtvrťáky, se kterými nyní pracuji já. Určitě první stupeň ZŠ, klidně i od třetí třídy výše (tak, jak to je, všechny úkoly).

Je to opravdu inovativní, neideologické, pečlivě zpracované, chytré!

Alena (maminka a asistent pedagoga ve 4. třídě)